fbpx

Okula Başvuru ve Kabul Prosedürü

Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu okuluna  yeni öğrenci alımları ile ilgili aşağıdaki prosedür izlenmektedir.

1- Tanışma ve Bilgi Almak : Okula katılmak için başvuracak öğrenciler okulun yetkili temsilcisi ve eğitmeni Gökhan Seçkin’e ulaşarak kendilerini tanıtmaları ve dersi izlemeye gelmek için izin istemeleri ve randevu almaları gerekmektedir. Bunun için 0532 450 10 88 numaralı telefondan dersi izlemek için randevu alın.

Lütfen mesaj gönderdiğinizde veya aradığınızda önce kendinizi tanıtınız. Eğer dojo müsaitse size dersi izleyebileceğiniz programdaki günler sunulacak ve bu tarihlerden uygun olanı seçmeniz istenecektir. (Dersi izlerken video kaydı yapmak  yasak, flaşsız fotoğraf çekmek serbesttir.) Lütfen telefonda bilgi almak için ısrardan kaçının.

2- Başvuru : Dersi izledikten sonra varsa sorularınız cevaplanacak ve dilerseniz okulun şartları  konusunda  bilgilendirileceksiniz. Okulun eğitimi ve şartları size hitap ediyorsa okula katılmak istediğinizi belirtin.

3- Kabul ve Red : Katılmaya uygun bulunmanız halinde eğitimlere başlamak için davet edileceksiniz.

4- Derse hazırlık: Antrenmanlarda Katori Shinto Ryu için özel kesilmiş kını olan bokken (tahta kılıç),  obi (kemer) ve tercihen yumuşak dizlik  kullanılmaktadır. (Temin konusunda bilgilendirileceksiniz) . İlk 1-2 ay deneme ayıdır ve kıyafet alma zorunluluğunuz yoktur. Eğitimin size hitap etmediğini farkettiğiniz an okuldan ayrılabilirsiniz. Eğer  deneme süresinin sonunda hala antrenmanlara devam etmek istiyorsanız Keikogi (Antrenman kıyafeti) edinmeniz gerekmektedir. Olanağınız varsa 1 adet de aluminyum veya çelik antrenman kılıcı (mogitou/iaito) almanız teknik olarak ilerlemenizi hızlandıracaktır.