fbpx

Kenjutsu Okulu

Katori Shinto Ryu  yaşayan en eski “Geleneksel Japon Savaş Sanatları” okuludur.  Okulun eğitiminin merkezinde kenjutsu (kılıç teknikleri)  vardır. Günümüzde yaşayan diğer kılıç okullarının büyük bir kısmının kökeni Katori Shinto Ryu’dur.

Öğrenciler sadece kılıç değil bunun yanında bo (uzun sopa), naginata (kılıçlı sopa) , yari (mızrak) gibi farklı silahları da kullanabilmek için yetiştirilmektedir.

Okulun diğer bir özelliği de öğrencinin ruhunu, zihnini ve bedenini eğitmektir. Kılıç burada ruhu geliştirmek için bir araç olarak görülmelidir. Sebat ve düzenli bir  çalışma sonucu  kişi yavaş yavaş bir kılıç ustasına dönüşecektir. Bunun için antrenmanlara düzenli katılım ve okulun  kurallarına uymak gerekmektedir. Bu dönüşüm hem zihinsel hem ruhsal hem de bedenseldir.

Başvuru

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için lütfen başvuru sayfamızı ziyaret ediniz

Gökhan Seçkin Sensei Hakkında

5 sene Shotokan Karate, 7 sene Aikikai Aikido’nun ardından iş sebebiyle 2010 yılında Hollanda’ya yerleşmiş ve burada Japonya’nın en eski kılıç okulu olan “Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu” ile tanışmıştır. Ilk hocası Erik Louw sensei olmuştur. Ardından Japonya’da Otake Risuke shihan ve yerine geçen oğlu Otake Nobutoshi Shihan ile çalışmalarına devam etmiştir. 2012 yılından beri Istanbul’da Katori Shinto Ryu eğitimi vermekte olup okulun resmi temsilcisidir.